Pegasus İletişim Bilgilendirme

Ana sayfa > Haberler > Pegasus İletişim Bilgilendirme

06 Temmuz 2020

Pegasus İletişim BilgilendirmePegasus İletişim Bilgilendirme


0850 241 96 36


HES (Hayat Eve Sığar) kodu almadıysanız müşteri temsilcimiz size yardımcı olmaya hazırUçak Bileti Satış Ofisi İletişim

Sizde Pegasus iletişim bilgilendirme sayfamızdan bilgi alabilir yada müşteri temsilcileriniz ile iletişim kurarak uçak bileti ile alakalı tüm soru veya sorunlarınız için yardımcı olmalarını isteyebilirsiniz.

Müşteri temsilcileri ile yapacağınız telefon görüşmeleri ücretsizdir. Görüşmeler operatörünüzün belirlediği tarifeler veya hattınıza tanımlı dakikalar üzerinden gerçekleşmektedir.Müşteri Temsilcilerimiz ile Yapacağınız Görüşmelerde Prosedüre Uygun Şekilde İzlenecek Yollar


  1. Müşteri temsilcileri ile yapacağınız görüşmeler sizlerin güvenliği ve firmamızın daha kaliteli hizmet verebilmesi açısından kayıt altına alınmaktadır.
  2. Müşteri temsilcileri ile yapacağınız telefon görüşmeleri ücretsizdir. Görüşmeler operatörünüzün belirlediği tarifeler veya hattınıza tanımlı dakikalar üzerinden gerçekleşmektedir.
  3. Müşteri temsilcileri ile irtibata geçerek istediğiniz saat, tarih ve bütçenize uygun bilet bulmakta zorlandığınız konular yada var olan biletiniz üzerinde sahip olduğunuz haklar konusunda bilgi alabilir dilerseniz temsilcilerimiz aracılığıyla uçak biletiniz üzerinde işlem yapabilirsiniz.
  4. Müşteri temsilcileri ile işlem yapmanız durumunda ödeme bilgilerini güvenli bir şekilde tuşlama yaparak, ödeme esnasında bankanız tarafından sms ile gönderilen bilgilendirme mesajı içerisinde yer alan ödeme tutarı ve şifreleme sistemi (3D security) ile satın alma işleminizi güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.
  5. Müşteri temsilcileri ile yapacağınız işlemler sonrasında uçuş bilgileriniz sizler tarafınızdan belirlenen sms veya mail adresinize eksiksiz olarak bildirilmektedir.
  6. Müşteri temsilcileri ile yapacağınız işlemlerde uçuş öncesi ve sonrasında uçuşunuz hakkında 7/24 destek alabilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz. 0850 241 96 36


Aynı zamanda sitemiz üzerinden uçak seyahatiniz öncesi valiziniz veya kabin bagajınızda taşıyabileceğiniz eşyalar konusunda bilgi edinebilirsiniz. Bilgilendirme sayfası için tıklayınız.

Müşteri temsilcileri ile irtibata geçmek için aşağıda belirtilen iletişim numaralarını kullanabilirsiniz.


Uçak Bileti Satış Ofisi İletişim: 0850 241 96 36

Uçak Bileti Değişim İletişim: 0850 241 96 36


Bilet satış ofisi iletişim hattı ile ilgili detaylı bilgi almak için tıklayınız.
Pegasus Uçak Bileti Ofisi İletişim Hattı


Pegasus hava yolları Türkiye’de havacılık sektörüne bambaşka bir deneyim getiren uçak seyahatlerinin herkesin hakkı olduğuna inanan bir havayolu şirketidir. 12 ocak 1990 yılında Silkar yatırım, Aer Lingus ve Net Holding’in ortak girişimi ile İstanbul’da kurulmuştur. Mayıs 1990’da ilk uçuşunu gerçekleştirmiş 2005 yılında Esas Holding tarafından satın alınmıştır ve aynı yıl kasım ayında tarifeli iç hat seferlerine başlamıştır.


Türkiye’de Hayata geçirdiği ‘’low cost’’ modeli ile yolculuğun bütün herkesin hakkı olduğuna inanmış bu vizyon ile hareket ederek yolcularına uygun fiyatlandırma ile hava yolu taşımacılığı sağlamaktadır.


Pegasus hava yolları filosunu günden güne arttırmakta ve yolcularına daha iyi hizmet olanağı sağlamak için gelişmektedir. Şu anki güncel filosunda 84 adet uçak bulunmaktadır. 39 Adet Boeing 737-800, 12 Adet Airbus A320-200, 31 Adet Airbus A320-200 ve 2 Adet Airbus A031-200 bulunmaktadır .


Pegasus tarifeli uçuşlarına başladığında yurt içinde 6 noktaya uçuş sağlamakta idi günümüzde ise uçuş ağını 39 yurt içi 70 yurt dışı ülkeye 109 noktaya sefer düzenlemektedir.


Pegasus Uçak Bileti Satış Ofisi : 0850 241 96 36

Pegasus Uçak Bileti Değişim Ofisi : 0850 241 96 36

Pegasus Uçak Bileti İptal Ofisi : 0850 241 96 36


Pegasus Türkiye'nin bir çok noktasına direk uçuş gerçekleştirmesiyle birlikte yolcularının kısa zamanda ve zahmetsiz seyahat etmesine olanak sağlamıştır. İstanbul Sabiha Gökçen Hava Limanı, Adana Şakir Paşa Hava Limanı, İzmir Adnan Menderes Hava Limanı, Kayseri Erkilet Hava limanı ve Ankara Esenboğa Hava limanı gibi birçok ilden Türkiye'nin birçok iline direk uçuş sağlamakta bu uçuşlar sayesinde yurt içi uçuşlarda yolcularının ucuz hızlı ve kolay bir yolculuk gerçekleştirmesini sağlamaktadır.


Pegasus Tatil amaçlı seyahatlerde yurt içinde ve yurt dışında en çok tercih edilen hava yolu firmalarının arasında olan Pegasus Türkiye'nin popüler tatil noktalarına Antalya,İzmir,Bodrum,Alanya Gazipaşa,Nevşehir gibi gözde tatil beldelerine yurt içinden ve yurt dışından direk uçuş gerçekleştirmektedir.


Pegasus Hava Yolları sadece yurt içinde değil Yurt dışı seferleriyle de yolcularına değer vermekte en az yurt içi seferlerinde gösterdiği özeni göstermektedir yurt dışı seyahat edecek yolcuları için bir çok noktaya direk uçuş düzenlemektedir. Köln, Roma,Bakü, Duseldorf, Almati, Münih,Kuzey Kıbrıs Ercan hava limanı, Tiflis,Amsterdam,Londra,Paris ve daha bir çok ülkeye toplamda 70 nokta 42 ülkeye direk uçuş gerçekleştirmektir.


Sizde Yurt Dışı veya Yurt İçi seyahatlerinizi gerçekleştirmek için Ücretsiz çağrı merkezimiz 0850 241 96 36 arayarak müşteri temsilcilerimiz ile yurt içi yurt dışı dilediğiniz uçuş hakkında bilgi alabilir uçak biletinizi tercihleriniz doğrultusunda satın alabilir, değiştirebilir, iptal edebilir veya check-in işlemlerinizi yaptırabilirsiniz