HES (Hayat Eve Sığar) Kodu Nasıl Alınır ?

Ana sayfa > Haberler > HES (Hayat Eve Sığar) Kodu Nasıl Alınır ?

31 Mayıs 2020

HES (Hayat Eve Sığar) Kodu Nasıl Alınır ?

HES KODU NASIL ALINIR? NEDİR ?


HES ( Hayat Eve Sığar ) Kodu, yurt içi güven ile seyahat etmeniz için T.C. sağlık bakanlığı tarafından yürürlüğe giren ve zorunlu hale getirilen yeni bir uygulamadır.

Seyahat edecek yolcunun kendi oluşturacağı bilet satın alma ve check-in işlemleri sırasında bizim ile paylaşacağınız HES kodunuz, T.C. sağlık bakanlığı tarafından belirli aralıklar ile kontrol edilerek uçuşa katılmanıza bir engel olur olmadığı kontrol edilecektir.
HES ( Hayat Eve Sığar ) KODUNA SAHİP DEĞİLSENİZ YAPMANIZ GEREKENLER


  • HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. Kimlik Numarası, T.C. Kimlik Seri Numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazarak ve 2023’e SMS göndererek HES kodunuzu oluşturabilirsiniz.
  • HES ( Hayat Eve Sığar ) Mobil uygulaması IOS ve ANDROID uygulaması üzerinden sahip olabilirsiniz
  • E-Devlet www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden sahip olabilirsiniz
  • 06/06/2020 tarihi saat 00:00’ dan itibaren pasaport bilgileri ile HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla, Uyruk, Pasaport Seri Numarası, Doğum yılı, Soyadı yazarak 2023’e SMS atıp HES kodu alınabilecektir.
  • 18 yaş altı yolcularımız için HES ( Hayat Eve Sığar ) Kodu SMS veya E-DEVLET üzerinden alabilrsiniz.


HES kodu na sahip olmak için dilerseniz 0850 241 96 36 numaralı çağrı merkezimizi arayarak müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.
SATIN ALMIŞ OLDUĞUM BİLETTE HES ( HAYAT EVE SIĞAR ) KODUMU NASIL GİRECEĞİM?


Satın alınmış olunan biletlerde HES kodu girişiniz için online Check-in işlemi sırasında biletinize ekleyebilirsiniz, online check-in işlemleriniz yurt içi uçuşunuz dan 48 saat önce açılmaktadır. Dilerseniz 0850 241 96 36 numaralı çağrı merkezimizi arayarak müşteri temsilcilerimiz ile HES kodunuzu ücretsiz bi şekilde biletinize ekletebilirsiniz.

HES kodunuz T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından kişiye özel verilmektedir. Kişiye özel verilen HES kodu T.C Sağlık Bakanlığı tarafından Kişinin uçuştan önce sağlık bilgilerini kontrol edip uçuşa katılıp katılamayağını belirler.
HES ( HAYA EVE SIĞAR ) KODUM VAR BİLET SATIN ALIRKEN HES KODUMUN GİRİŞİNİ NASIL YAPACAĞIM?


Çağrı Merkezimizi arayarak müşteri temsilcimiz üzerinden yaptığınız uçak bilet satın alma işlemlerinde almış olduğunuz HES kodunuz ücretsiz bir şekilde biletinize eklenmektedir. HES kodunuzu almak için 0850 241 96 36 numaralı çağrı merkezimizi arayarak müşteri temsilcilerimizden yardım alabilirsiniz.